Ознака: шинаватра

Тајланд бара од Лондон екстрадиција на поранешната премиерка Шинаватра

Тајланд денеска побара од Велика Британија да и ја екстрадира поранешната тајландска премиерка Инглук Шинаватра, која е осудена на затворска казна под обвинение за...