29.6 C
Skopje
22.7.2019 - 17:36

Ознака: шеќеринска

Шекеринска: Успехот на припадниците на АРМ во мисијата на НАТО е...

На сите средби со раководството на мисијата „Одлучна поддршка“, ми беше пренесена една порака – дека тоа што вас ве карактеризира се вашата посветеност,...

Шеќеринска: Зошто требаше четири дена за налогот од суд да стигне...

Во оваа држава точно се знае кога Министерството за внатрешни работи може да се активира. Во тој момент кога ќе добие налог од надлежен...

Тодоров го маскирал Села во полицаец, а Шекеринска во докторка за...

Никола Тодоров, поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ кој денеска сведочи во Кривиен суд за немилите настани во Собранието кажа дека на 27 април за да може...

Шекеринска: Референдумот е обврска на оваа генерација

Безбедноста е буквално како здравјето. Кога ќе ја изгубите, ќе сфатите колку е скапоцена. На Балканот уште има нерешени прашања. Сакаме тогаш кога ќе...

Шекеринска: Со потпишувањето на договорот помалку граѓани ќе бегаат од државата

Мигрантските кризи треба да престанеме да ги гледаме како моментални проблеми со кои се соочуваме денес, а со надеж дека ќе престанат утре. Тие...

Шекеринска: Членството во НАТО, признание за напорите на Македонија

Македонија изоде долг пат и направи голем скок во интегративните процеси, што го потенцира нашиот кредибилитет како полноправен член на НАТО алијансата во блиска...

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

Влашката заедница во Македонија денеска во хотелот Александар Палас во Скопје го одбележа 23 Мај – Меѓународниот ден на Власите. Македонија е единствената држава во...

Шекеринска: На сите им кажуваме – стратешките одлуки се наши

Изјавите што ги добивме од Русија во последно време не се позитивни, меѓутоа не се ни изненадување, особено по минатогодишниот став дека Русија има...