-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:08

Ознака: шеф

Скандал во Данска – Шефот на военото разузнавање во притвор

Началникот на данската воена разузнавачка служба, Ларс Финдсен, доби мерка притвор поради неговата вмешаност во случај кој вклучува протекување строго доверливи информации, објавија локалните...

Фаворитот за нов шеф на дипломатијата мамел во својата биографија

Бугарија Димитар Гардев, кој се сметаше за фаворит на партијата Има таков народ за функцијата нов министер за надворешни работи на Бугарија, споделил неточна информација...

Убиен шефот на иранската нуклеарна програма

Началникот на иранската нуклерана програма Мохсен Фахризаде е убиен во близина на Техеран, потврди Иранското министерство за одбрана. Според соопштението, тој бил убиен во терористички...

Шефот на одделот за изборен криминал во САД поднесе оставка

Откога американскиот министер за правда, Бил Бар, ги овласти сојузните обвинители да поведат истрага за нерегуларности на претседателските избори во САД, шефот на одделот...

Љубовта е најсилниот зачин за шефот Влатко Огненовски!

Откако го погоди Аморовата стрела во Киев, Украина Огненовски верува дека заедно со сопругата Олга, која му даде нова димензија на неговиот живот, ќе успее...

Стефанова: Немам намера да конкурирам за шеф на СЈО

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е...

Пентагон има нов шеф

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави дека вршителот на должност министер за одбрана, Патрик Шенахан, ја повлекол кандидатурата за прв човек на американската војска. Трамп рекол...

Пречките за „независните“ многубројни, различни, дури и комични

Во сублимиран заклучок на соговорниците со кои се консултиравме, аналитичари, професори и познавачи на актуелните состојби, се издвојува ставот дека практично е невозможно на...

Трамп повторно ги изненади сите

Чувството на изненаденост набргу беше заменето со гнев и неверување кај најблиските соработници на шефот на Белата куќа и помеѓу најголемите американски сојузници на...

Каков шеф на државата сакаме?

Наспроти очекувањата на граѓаните, кои во испитувањата на јавното мислење се фокусираат на личните и на професионалните карактеристики на потенцијалните кандидати за функцијата шеф...