Ознака: шеста деценија

Тарантино во шестата деценија од животот за првпат ќе стане татко

Познатиот холивудски режисер Квентин Тарантино (56) и неговата сопруга Даниела Пик (35) го очекуваат своето прво дете, пишуваат американските таблоиди. -Даниела и Квентин со голема...