29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 22:47

Ознака: „Шерлок Холмс“

Третиот филм за „Шерлок Холмс“ дури во 2021 година

Обожавателите на популарниот детектив Шерлок Холмс нема да се израдуваат на вестите за промената на датумот на премиерата на третиот игран филм за него,...

Сосема поинаков „Шерлок Холмс“

Во последниве години видовме повеќе суперхеројски филмови, но исто така и варијации на темата „Шерлок Холмс“. Познатиот детектив од перото на Артур Конан Дојл...