Ознака: шекеринскам ден на арм

Шекеринска на Денот на АРМ: Ова е година на успех

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на денешната централна свеченост во Охрид по повод 18 Август – Денот на Армијата, во своето обраќање упати пораки...