Ознака: швимер

Анистон и Швимер не се само пријатели

Познатите холивудски ѕвезди Џенифер Анистон и Дејвид Швимер, наводно, често се заедно кај неа дома, каде што таа му готви вечери, а се шпекулира...

Дејвид Швимер именуван за прв човек на Лондонската берза

Нов генерален директор на Лондонската берза (ЛСЕ) од 1 август ќе биде Дејвид Швимер, еден од челните луѓе на инвестициската банка Голдман Сакс. Групацијата ЛСЕ...