Ознака: шверцери

Заев: Директорката имала само усна комуникација со организаторите на прославата на...

Министерството за култура добива насоки од Владата за штетата што беше направена во МНТ од страна на навивачката група „Шверцери“, минатиот месец, објасни премиерот...

Казна за директорката на МНТ поради прославата на „Шверцери“

На денешната седница на Владата е усвоена информацијата за настанот од 23 ноември годинава, кога во Македонскиот народен театар беше организирана прослава по повод...

Ќе влијаат ли климатските промени врз Макрон за да ни даде...

Нашиве ја пресретнале измамата. Така велат. Оставиле разговорот да заврши за да не забележи пранкерката дека е забележана. И тоа ни го соопштија. Ви...

Штетата во МНТ изнесува речиси четири илјади евра

Вкупната материјална штета направена во Македонскиот народен театар од навивачката група „Шверцери“ е 3.965 евра, утврдила надлежната комисија. Штетата мора да се надомести, а...

Работна група ќе го расчистува настанот со „шверцерите“ во МНТ

На денешната владина седница е донесена одлука да се формира работна група составена од заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, државниот секретар во министерството...

Адеми: Радоста можеме да ја славиме како што сакаме додека нема...

Сè додека нема говор на омраза, радоста ќе ја славиме како што сакаме, вели министерот за образование, Арбeр Адеми, откако во петокот навивачката група...

ДОМ бара санкционирање на инволвираните за вандализмот во МНТ

Зелената партија ДОМ го осудува вандалското однесување на посетителите во објектот на Македонскиот народен театар и бара од надлежните институции ефикасно разрешување на овој...

Влада: „Шверцерите“ го злоупотребиле гостопримството во МНТ

Владата информира дека настанот во МНТ, на кој навивачка група несоодветно се однесува и скока по инвертарот, не е во организација на ниту една...

Полицајци во превртен чамец биле спасени од шверцерите со дрога кои...

Тројца шпански полицајци, кои паднале од чамец што се превртел за време на потера, биле спасени од шверцерите со дрога кои ги гонеле, соопшти...

Полиција спасила шверцери на кокаин од бродолом

Колумбиската морнарица спаси тројца колумбиски државјани што очајно се држеле за пакети со кокаин, 30 наутички милји од местото Тумако, во колумбиски води. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2EVNyap_Ojo Видеата се...