7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 22:37

Ознака: Швајцарија

Швајцарија ги затвора продавниците, ски – центрите остануваат отворени

Швајцарија во понеделник ќе ги затвори сите продавници, освен оние кои се неопходни, објави денеска владата, која се двоуми да примени построги мерки со...

Новиот вид на коронавирус откриен во Кипар и Швајцарија

Кипар откри 12 случаи на новиот вид на коронавирус кај луѓе кои неодамна пристигнале од Велика Британија, објави Министерството за здравство. Од 19 позитивни лица...

„Ледената катедрала“ во швајцарските Алпи е подготвена за посетителите

Ледената пештера која се формира природно на глечер на голема надморска височина во швајцарските Алпи, стана достапна за посетителите кои доаѓаат да се воодушевуваат...

Откриен тајниот договор што им дал слобода на кинеските агенти во...

Агенти патувале од Кина на трошок на швајцарските даночни обврзници за да интервјуираат лица подложни на депортација Авторки: Хелен Дејвидсон, Ема Греам-Харисон Гардијан Целосниот текст на тајниот...

Собранието ќе добие и мрежна опрема од Швајцарија

Во рамки на Програмата за Парламентарна поддршка на Собранието, финансиски поддржана од страна на Швајцарката Конфедерација, Собранието соопшти дека е склучен договор за јавна...

Швајцарија ќе ја воведе највисоката минимална плата во светот

Женева ќе воведе минимална плата од 4.086 швајцарски франци месечно (3,786 евра) што е највисока во светот. Околу 500.000 гласачи во овој кантон ја одобрија...

Швајцарците одлучуваат дали ќе го раскинат договорт за слободно движење со...

Швајцарските гласачи денеска одлучуваат дали сакаат да го поништат Договорот со ЕУ за слободно движење на луѓето, што е важен тест за ставовите кон...

Донација од 114.000 евра од Швајцарија за кичевската болница

Денес со мала свеченост, на кичевската болница ѝ беше предадена донација на швајцарската хуманитарна организација „Исламик Релијеф“ во износ од 114.000 евра, а се...

Брестовац: Имаме подобра репрезентација од Швајцарија и од Финска

Се надевам дека ќе успееме во остварувањето на нашите цели, а тоа е освојување место во групата што ќе ни донесе пласман на ЕП,...

Швајцарските пратеници гласаа за истополови бракови

Долниот дом на швајцарскиот парламент усвои предлог-закон со кој ќе се овозможат истополови бракови. И покрај спротивставувањето на конзервативците, повеќето пратеници гласаа и за...

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animeflix.nl/m/0eeb) Episode 3 at website https://animeflix.nl animeflix beastars

Watch Your Lie in April Episode 7 (https://funimationfree.com/m/oJn/ep-7) at Funimation one piece stampede eng dub