11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 23:52

Ознака: шаховско лето

Почна возбудливото шаховско лето што ќе кулминира со ЕКК

На Првенството на Македонија за млади во шест возрасни категории играат вкупно 90 учесници, што е за 27 повеќе од лани (18 повеќе во...