13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:15

Ознака: Шанса

Треба да добиете фер шанса во евроинтеграциите

Петер Сијарто, министер за надворешни работи и трговија на Унгарија Не е важно што мислиме ние, туку што мислат Македонците. Секако, ние ги цениме овие...

Одложувањето на брегзит – шанса за Македонија

Во јуни е вистинскиот момент кога Македонија треба да ја искористи шансата за почнување на преговорите со Европската Унија, со користење на сите расположливи...

Брестовац: Жалам за шансата, но верувам во уште подобри игри на...

Вардар го победи Металург со 27-26 во меч од Регионалната лига Мотивирано, борбени и сигурно, како што ветија така и одиграа младите ракометари на Металург,...

Шанса

Најважно е да се знае дека шансите не доаѓаат од некаде туку дека со работа се создаваат, како што младата фудбалска репрезентација работеше и...