-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 22:30

Ознака: шампион

Дали Макрон може да стане европски шампион

Францускиот претседател Емануел Макрон пред Европскиот парламент ги претстави приоритетите на француското претседателство со ЕУ, при што нагласи дека Западен Балкан „според својата географија...

Македонија го пречекува двојниот шампион Данска

Денеска играме со актуелниот светски и олимписки првак Данска. Голема чест за мене како селектор и за моите играчи е што ќе играме против...

Има многу поважни работи во животот од фудбалот

ЏОРДАН ХЕНДЕРСОН, КАПИТЕН НА ЛИВЕРПУЛ Тоа беше како некаков тобоган, да бидам искрен. Од една страна го реализирав тоа што го сонував целиот мој живот....

Лејкерси се шампиони, Леброн е МВП

Лос Анџелес Лејкерс ја освоија титулата во НБА лигата. Во шестиот меч Лејкерси ги победија Мајами Хит со 106:93 и со вкупен резултат 4:2...

Петта последователна победа на ЖРК Куманово

Во рамките на петото коло од женската ракометна суперлига ракометарките на ЖРК Куманово вечерва на гостувањето во Скопје ја совладаа екипата на ЖРК Шампион...

Дали рејтинг-поените помагаат да се предвиди идниот шампион?

Неколку тинејџери (во категории до 12, 16 и до 18 години) имаат повисок рејтинг од актуелниот светски првак Магнус Карлсен на истата возраст, ја...

Откажана АБА-лигата, шампион нема

Ма­ке­дон­ски­от прет­став­ник МЗТ Скоп­је, кој на­ста­пу­ва во Вто­ра­та АБА-ли­га, мо­же вед­наш да би­де про­мо­ви­ран во „пр­во­ли­гаш“ во слу­чај не­кој од ти­мо­ви­те да се отка­же Собранието...

Потенцијалната група на Македонија тежи од трофеи

Во групата Ф, во која се актуелните прваци на Европа (Португалија) и на светот (Франција), како и планетарниот шампион од 2014 година (Германија), може...

Мбапе: Сакам да освојам сѐ што не сум освоил

Кога сакате да продолжите да победувате, секогаш има можности да покажете дека можете да станете уште подобри. Ќе се обидам пак да станам светски...

Хиршер си ја оствари желбата – се пензионира како шампион

Австриецот Марсел Хиршер (30), седумкратниот светски првак (од 2013 до 2019 година) и двократен олимписки шампион (во Пјонгчанг во 2018 година), еден од најдобрите...