Ознака: Шампионка

Фаворитките во аут – елиминирани се Вилијамс и шампионката Осака

Ова е најрана елиминација на Вилијамс на Австралија опен по 2006 година. А 15-годишната Гоф, за само 67 минути игра ја победи ланската шампионка...

Кори Гоф – шампионка во најава

Гоф, најмладата тенисерка што се квалификувала за главниот турнир, во првото коло ја елиминира петкратната шампионка, В. Вилијамс, со што заработи повеќе отколку во...

Шампионката Шмидхофер возеше скии со брзина од 217,5 км/ч

На СП во брзинско скијање во Франција таа со австриски рекорд беше четврта зад познатите натпреварувачки во тој спорт, на настанот на кој победи...