Ознака: шампионите

Може ли Атлетико да го запре Баерн?

Бранителот на титулата Баерн, кој има 15 победи во низа во ЛШ, му гостува на Атлетико, кој сезонава во Ла лига на девет меча...

Баерн игра за зголемување на рекордната низа на победи

Актуелниот првак лани триумфира на сите 11 натпревари (вкупна гол-разлика 43-8), а сезонава продолжи во истиот стил, ги доби трите досегашни натпревари во групата...

Баерн и понатаму победува, Левандовски е на еден гол до Раул

Баварците триумфираа 14-ти пат во низа во ЛШ, во меч во кој Левандовски постигна два гола и сега има 70 во ЛШ, еден помалку...

Ливерпул игра со „еден од најинтересните тимови“

Клоп неодамна изјави дека Митјиланд „со години е еден од најинтересните тимови“, кога станува збор за некои работи што им се заеднички на двата...

По два исполнети услова, избрани најдобрите 11 на сите времиња

„Би-би-си“ направи анкета за избор на најдобрите 11 откако се игра овој формат на ЛШ од 1992 година, а услови за влез на листата...

Лигата на шампионите нема потреба од промени во форматот!

Беше забавно, но не дозволувајте краткорочното решение да поправи нешто што не е расипано, истакнува Питер Хансон на интернет-платформата „Статистика и натпревари“ Завршницата во Лигата...