Ознака: Шакира

Шакира е последната ѕвезда која ги продаде правата на своите песни

Колумбиската пеjачка Шакира е последната ѕвезда која ги продаде правата на своите песни за неколку милионска сума. Сите 145 нејзини песни, вклучително и „Hips...

Џенифер Лопез и Шакира приредија незаборавно шоу

Џенифер Лопез и Шакира настапија на музичкиот спектакл на полувремето на Супербоул натпреварот во НФЛ-лигата, најочекуваниот спортски настан во Америка, што се одржа на...

Шакира обвинета за затајување на данок во Шпанија

Шпанските истражни органи ја обвинија познатата колумбиска пејачка Шакира за затајување данок од 14,5 милиони евра. Суд во Шпанија ја повика пејачката за тој случај...