Ознака: Шаип Зенељи

Царовска: Од понеделник пензиите се зголемуваат за 722 денари

Од понеделник 324.000 пензионери ќе земат пензии повисоки за 722 денари, соопшти вицепремиерката Мила Царовска. - Од идната недела 324.000 пензионери ќе земат пензии повисоки...

Пари има, нема виновник за дупката во вториот пензиски столб

Ќе се открие ли виновникот или целата афера ќе се забошоти? Кој учествувал во скандалот и зошто толку време се криела кражбата од идните...