14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:07

Ознака: „Чукни во дрво“

„Чукни во дрво“ – „Алкалоид“ со хуманитарен видеоспот по повод 85-от...

Една од најпопуларните и најоптимистички македонски песни, антологиската „Чукни во дрво“, под покровителство на „Алкалоид“ доби нова верзија. Изведувана и преработувана повеќе од три децении,...

Влатко Стефановски со познати македонски артисти ја испеја „Чукни во дрво“

Под мотото #ОстаниДома, група од врвни македонски артисти ги соединија своите гласови и позитивни енергии во изведба на легендарната „Чукни во дрво“. Покрај авторот на...

„Чукни во дрво“ им стана химна на луѓето во изолација

Скоро два месеца нашата земја го живее карантинскиот живот, сите манифестации се замрзнати, културните објекти се под клуч, концерти и промоции нема. За среќа,...