Ознака: човечки остатоци

Пронајдено тело кај каменоломот во Сарај

Полицијата пронашла тело кај каменоломот во село Чајлане, Општина Сарај. Според информациите на МВР, вчера околу 19 часот, полициски службеници при вршење обиколка на место...

Во близина на Матка пронајдени човечки остатоци

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка. Полицајци кои вршеле обиколка  во Горна Матка, во близина на карпите, пронашле човечки...

Во бунар во Мексико пронајдени остатоци од 44 тела

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Халиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, пренесуваат светските агенции. Локалните медиуми...