17.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:12

Ознака: членови

Членовите на „АББА“ на 2 септември ќе претстават нови песни

Култниот шведски бенд „АББА“ се подготвува да им приреди големо изненадување на своите обожаватели оваа недела, бидејќи тие трпеливо ја чекаат нивната нова музика...

Се крати бројот на членови во управните и надзорните одбори во...

На предлог на Министерството за економија Владата на денешната седница го усвои Предлог -законот за изменување и дополнување на Законот за јавни претпријатија со...

И во услови на ковид-19, џудото привлекува нови членови

Интересот за продолжување на тренинзите е огромен, има и многу нови членови што сакаат да тренираат џудо, за што клубовите работат во повеќе термини...

Новите членови на грчката влада положија заклетва

За време на три одделни церемонии пред грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и премиерот Кирјакос Мицотакис, сите членови на новата грчка влада денеска положија заклетва...

Членови на Конгресот бараат ФБИ да започне истрага против Трамп

Двајца демократски пратеници во понеделникот побарале од Федералното биро за истраги (ФБИ) да покрене кривична истрага против Доналд Трамп за притисок врз службеници да...

На слика ме немаше, ама во списокот на членови на...

Со одобрение на авторот, „Нова Македонија“ ексклузивно, во десет продолженија, ги објавува извадоците од книгата „Луѓе, времиња“, во која долгогодишниот претседател на македонското собрание...

Мрежата за заштита од дискриминација бара транспарентен избор на членови на...

Мрежата за заштита од дискриминација остро ја осудува одлуката на Владата со која се одбива предлогот на граѓанските организации за транспарентна и инклузивна постапка...

Упасени членови на криминална група во Италија, шверцувале дрога од Шпанија

Италијанската полиција привела членови на криминална група, меѓу кои и двајца Срби. Групата е осомничена за трговија со дрога. Според информациите, уапсени се петмина српски...

Аудиција за нови членови на хорот „Златно славејче“

Во просториите на Советот за грижи и воспитување на деца на градот Скопје, кој се наоѓа на улица Илинденска број 55, на 10, 11...

ПСЖ пак доминира во изборот на најдобрите

Тимот на тренерот Раул Гонзалез во изборот на „Хендбал планет “ конкурира со девет ракометари Членовите на францускиот ПСЖ доминираат на листата за избор на...