Ознака: чистење пиштол

Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана...