12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 14:02

Ознака: чикаго

Пет лица убиени, 44 ранети во судир на банди во Чикаго

За само 14 часа во Чикаго, 44 лица беа ранети, а петмина беа убиени, објавија Си-Ен-Ен. - Градот Чикаго имаше насилна ноќ. Некои од овие...

Протести пред полициска станица во Чикаго, четворица уапсени

Група лути граѓани се собраа пред полициска станица во Чикаго откако полицаец уби маж во јужниот дел на градот. Шефот на полицијата Фред Волер изјави...