21.3 C
Skopje
28.9.2020 - 18:04

Ознака: чизми

Петровска: Набавката на чизмите не ја направил Спасовски туку Ѓоко Поповски

Дополнителната заменик министерка на МВР, Славјанка Петровска се јави со реакција по обвинувањата на министерот Наќе Чулев за набавката на 3 илјади рала високи...

Заштита на рибaрот од комарци на природен начин

Иако комарците се во состојба да поминат големи далечини, мошне се реални шансите тие да биле изведени и неколку метри од местото каде што...