Ознака: Чешка

Во Чешка повторно прогласена вонредна состојба

Во Чешка, ноќеска на полноќ, повторно во сила е вонредна состојба поради големиот пораст на бројот на заболени со коронавирус. Владата на премиерот, Андреј Бабиш,...

Рекорден број на новозаразени со коронавирус во Чешка

Во Чешка, регистриран е рекорден број на заразени со коронавирус на дневно ниво, дури 1.447 нови случаи, соопшти денеска Министерството за здравство во земјата. Во...

Унгарија ги попушти мерките за влез на туристите од Полска, Чешка...

Унгарските власти одлучија да дозволат влез на туристи од Полска, Чешка и Словачка, со „свеж“ негативен тест за коронавирус. Ова беше објавено веднаш по стапувањето...

Чешка одби да прифати американски војници

Чешките власти не гледаат причина да разместуваат во својата земја американски војници, изјави чешкиот премиер Андреј Бабиш пред почетокот на преговорите до американскиот државен...

Во Чешка 195 новозаразени, во Унгарија осум

Бројот на заболени од коронавирус во Чешка се зголеми во последните 24 часа за 195 лица, а во Унгарија за осум. Вкупниот број на заразени...

Почина последниот лидер на Комунистичката партија на Чешка

Последниот лидер на Комунистичката партија на Чешка за време на Кадифената револуција во 1989 година, Милош Јакеш, почина на 97-годишна возраст. Комунистичката партија потврди дека...

Растат тензиите меѓу Москва и Прага – Русија протера двајца чешки...

Русија денеска прогласи за непожелни двајца чешки дипломати, а таа одлука всушност е одговор на Москва на одлуката на Прага, претходно овој месец да...

Бројот на заразени со коронавирус во Чешка надмина 10.000

Бројот на заразени со коронавирус се искачи на повеќе од 10.000 во Чешка, според податоците што ги објави Министерството за здравство. Чешката Република, со население...

Во Чешка за 48 часа ќе биде изградена 3Д испечатена...

Наречен „Првок“, овој дизајн, покрај тоа што е прва 3Д испечатена куќа во Чешка, може и да лебди над вода. Може да биде изградена...

Келнери во Чешка се пошегуваа со вирусот

Откако беше најавено дека отворањето на летните бавчи и кафулиња во Чешка се планира за 25 мај, одделни угостители се пошегуваа со тоа како...

Watch Cells at Work! CODE BLACK! Episode 4 (https://gogoanime.be/m/nE4p/ep-4) at website https://gogoanime.be gogoanime seven deadly sins

One Punch Man (https://animefreak.ws/m/o1Z) Episode 12 at AnimeFreak kiss x sis animefreak