Ознака: чешка оружен напад

Напаѓачот во бегство по смртоносниот оружен напад во болница во Чешка

Шест луѓе се убиени во пукање во болница во Острава, Чешка, објави Би-би-си. Нападот се случил утрово околу 7 часот. Полицијата ја евакуирала полицијата,...