Ознака: четири пати

Помеѓу две титули – 30 години, 239 играчи, девет менаџери, четири...

АНАЛИЗА НА „БИ-БИ-СИ“ ПО УСПЕХОТ НА ЛИВЕРПУЛ Во овие три децении во Ливерпул беа правени трансфери, беа постигнати многу голови и беа освоени бодови, но...

Жената што го преплива Ла Манш четири пати

Сара Томас (37), која се борела со карцином, е првата жена што четири пати го преплива Ла Манш во еден подвиг, пренесува Би-би-си. Томас подвигот...