16.8 C
Skopje
25.9.2021 - 22:40

Ознака: четири лица

Четири лица починаа по примањето на вакцината на „Астразенека“ во Италија

Четири лица во Италија починаа од ретки тромби, откако беа вакцинирани со вакцината на „Астразенека“, се вели во извештајот на националната фармацевтска агенција АИФА...

Забрана за групирање на повеќе од четири лица и во текот...

Владата на денешната седница донесе повеќе одлуки и заклучоци кои се однесуваат на мерките за спречување и заштита од ширењето на коронавирусот ковид-19 и...

Мaж нападнал четири лица во авто-кампот „Градиште“

Доцна синоќа во полицијата било пријавено насилство кое се случило во авто-кампот „Градиште“ во Охрид. Според пријавеното, А.К.(32), кој претходно бил пријавен во полиција од...

Во Штип предложени парични казни за четири лица

Во Штип предложени парични казни Основното јавно обвинителство Штип со предлози за издавање казнени налози, од судија поединец во Основниот суд Штип побара на...