Ознака: ЧЕТВРT-ФИНАЛE ВО ЛШ

Алборг со најголема предност, Нант со плус четири

Четвртфиналните реванш-дуели во ЛШ се закажани за среда и четврток, а вкупните победници ќе обезбедат пласман на завршниот фајналфор-турнир, кој по 12-ти пат ќе...