10.8 C
Skopje
23.10.2021 - 23:40

Ознака: четврт-финале

Резервните фудбалери ја одведоа Италија во четврт-финалето

Италија ја совлада Австрија со 2-1 во осминафиналето на ЕП 2020, со головите на Киеза и на Песина во судиското продолжение, и сега е...

Следуваат дуели за преостанатите четири места во четврт-финалето

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Баерн, Манчестер сити, Реал Мадрид и Челси победија во првите мечеви на гости, пред реваншите неделава од осминафиналето По четирите реванши...

Барселона по четврти пат директно во четврт-финалето од ЛШ

Покрај Барселона, меѓу најдобрите осум, првпат откако пред пет години беше воведен овој систем на натпреварување, се пласираа и ракометарите на германскиот вицепрвак Кил На...

Денеска четврт-финале на Купот

Со трите меча денеска од 13 часот и едниот од 16.30 часот почнува четвртфиналната фаза од фудбалскиот Куп на Македонија. Во првиот термин се...

Тесна трка за двете места во четврт-финалето

Во групата А, Барселона, Сегед и ПСЖ се на разлика од два бода, а во групата Б од Кил до третопласираниот Киелце разликата е...

Ѓорческа во четврт-финалето на турнирот во Анталија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа, забележа убедлива победа над Швајцарката Џени Дуерст во два сета, со 6-2 и 6-0 и се пласира во четврт-финалето...

Лина Ѓорческа е во четврт-финалето во Истанбул

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се пласира на главниот турнир во Истанбул, кој се игра на тврда подлога и за награден фонд од 25.000 долари,...

Ѓорческа во четврт-финалето како прва носителка во двојки

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа и Хрватката Мариана Дражиќ се пласираа во четврт-финалето во конкуренција на двојки, на турнирот во Анталија (Турција), што се игра...

Словенија го победи европскиот, сега на ред е светскиот првак

Словенците во четврт-финалето го совладаа бранителот на титулата, Русија, со 3-1, и следен ривал ќе им биде светскиот шампион Полска, која во второто четврт-финале триумфира над...

Повторно дуел Словенија – Русија, овој пат во четврт-финалето

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која...