Ознака: четврт-финалето

Актуелниот првак на средба со најтрофејниот клуб

Челси и Реал Мадрид лани играа меѓу себе во полуфиналето. Атлетико четврти пат за две години ќе игра со тим од Англија, сега со...

Неизвесни дуели на патот кон четврт-финалето

Ливерпул и Манчестер сити по првите средби се доближија до пласманот понатаму, Реал Мадрид ќе има тешка задача со ПСЖ, а Баерн никако не...

Англија сака да се врати на „Вембли“, а Украина повеќе од...

Сакаме повеќе, не можеме само да застанеме и да бидеме задоволни, изјави Матвиенко, а Пикфорд вели: „Треба да останеме максимално концентрирани. За да се...

Меси и Барселона против Баерн и Левандовски во четврт-финалето

Во осминафиналето Барселона со елиминира Наполи, Баерн беше убедлив против Челси, а на завршниот фајналејт-турнир во Лисабон се пласираа Манчестер сити и Лион, кои...