Ознака: четврт пакет

Бектеши: Почнува реализација на шест мерки од четвртиот пакет

Започнува реализација на шест мерки од Четвртиот сет на економски мерки на Владата за ревитализација и рестарт на економијата во услови на Kовид-19, објави...

Николовска: Четвртиот пакет мерки обезбедува сериозна поддршка за спас на работни...

Со ребалансот на буџетот, кој веќе е во собраниска процедура, се обезбедуваат сериозни средства за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки за поддршка на...