-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 3:55

Ознака: четврт бран

Американски експерти: Новите видови коронавирус го носат четвртиот бран во Америка

Ширењето нови и позаразни видови коронавирус го носи почетокот на четвртиот бран од ковид-пандемијата во САД, предупредуваат американските здравствени експерти. Шефот на американскиот Центар за...

Се шири четврт ковид-бран во Хонгконг

Хонгконг, соочен со четвртиот бран на ковид-19, се обидува да го спречи ширењето на вирусот, откако една болница стана жариште на инфекцијата. Во карантин се...