12.2 C
Skopje
20.9.2019 - 10:37

Ознака: четвртфинале

Четврт-финалиња на суперѕвезди, клупски колеги, кумови…

Денеска се играат првите два четвртфинални натпревари на СП 2018, во кои веројатно ќе играат, меѓу другите, Мбапе, Гризман, Погба (Франција), Суарез, Годин, Кавани...

Шведска од аутсајдер се претвори во фаворит

Шведска се квалификуваа во првото четврт-финале на светските првенства во фудбал (СП) по 1994 година. Во осминафиналето на СП во Русија тие ја совладаа...

„Резервна“ победа на Белгија со враќање невидено од 1966 година

Бразил - Белгија е третата четвртфинална двојка на Светското првенство (СП) во фудбал, по триумфите во осминафиналето над Мексико (2-0), односно над Јапонија (3-2)....