11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 1:07

Ознака: четвртоодделенци

Проект на четвртоодделенци од ООУ „Лазо Трповски“ награден во Берлин

Ученици од ООУ „Лазо Трповски“ неодамна освоија награда на Меѓународниот училиштен натпревар за воздушен и вселенски сообраќај, кој традиционално се одржува во Берлин, Германија. Заедничкиот...