Ознака: четврти ноември

Врачени четвртоноемвриските признанија и награди

Со врачување на четвртономевриските признанија синоќа во Народниот театар во Битола беше одбележан 75 роденден на Битола. - Во денешницава, која врие од популистички реторики,...