Ознака: честритки

Груевски: Честитки за членството во НАТО и одлуката за почеток на...

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на Фејсбук објави порака со честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и постигнатиот успех...