Ознака: честитка

Ахмети му честита на Бајден и американскиот народ

Ми претставува особено задоволство да му ги пренесам најискрените честитки на 46. претседател на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден, по повод денешната инаугурација во...

Мицкоски: 2021 нека биде година во која ќе почнеме да се...

Ја користам оваа прилика најпрвин да ги честитам новогодишните, но и божиќните празници на православните христијани, да посакам здравје и среќа за семејствата на...

Ахмети со честитка до Бајден: Демократијата победи

Претседателот на ДУИ Али Ахмети, му испрати честитка на новиот претседател на САД, Џо Бајден по финалната потврда за неговата победа од страна на...

Заев: За Божиќ да ја почувствуваме топлината на семејниот дом и...

Премиерот Зоран Заев, во свое и во име на Владата, упати честитка по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божиќ. Заев во честитката изразува...

Груби и Ахмети со честитки за Божиќ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети и првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби преку пораки, им посакаа среќен Божиќ на сите православни...

Мицкоски: Да чекориме кон подобро утре

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, архиепископ охридски и македонски г.г. Стефан, по повод...

Доста со мантрање, веќе не ви веруваме

Граѓаните со новогодишна честитка до политичарите Најновите испитувања на јавното мислење покажуваат рекордно ниско ниво на доверба на граѓаните во најголемите политички партии.Ваков низок степен...

Путин му ја честита победата на Бајден: „Подготвени сме за соработка“

Рускиот претседател, Владимир Путин, му ја честита победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД, откако Бајден победи на гласањето на Електорскиот колеџ,...

Делата на Свети Климент да ни бидат водилка во време кога...

Претседателот Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски, упати честитка до Архиепископот Охридски и Македонски Господин Господин Стефан и до сите православни...

Првата божиќна картичка стара 177 години се продава на аукција

Се продава првата отпечатена божиќна картичка за комерцијална употреба, стара 177 години, која била оценета како скандалозна. На неа е прикажана весела сцена со...