Ознака: честитка

Џафери: Борците во НОБ ја избраа исправната страна

Оваа година е посебно значајна, затоа што одбележуваме јубилејни 80 години од денот кога борците на антифашистичката генерација се исправија решително и несебично во...

Мицкоски: Со наследството кое ни го оставија хероите од НОБ не...

Ако некои народи велеа дека е подобро да се живее на колена, отколку да се загине на нозе, нашиот народ реши да се исправи...

Путин, папата, кралицата Елизабета и други светски лидери со честитки по...

По повод 8 Септември, Денот на независноста, писма со честитки до претседателот Стево Пендаровски испратиле повеќе шефови на држави, меѓу кои и најмоќните светски...

Партнерството на САД и Македонија ќе биде корисно во годините што...

Американскиот претседател Џо Бајден упати честитка по повод 8 Септември Претседателот на САД, Џо Бајден, по повод 8 Септември, Денот на независноста, упати честитка до...

Заев: Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој...

Да престанеме да се биеме в гради за тоа кој е поголем патриот заради партиските интереси и заради повеќе гласови на изборите, порача премиерот,...

Мицкоски: Илинден обедини генерации Македонци за слобода

Илинден обедини генерации Македонци за слобода, испраќам апел за обединување против Заев и рушење на најлошата власт до сега, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Пендаровски: Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ

Слободата е највисокиот идеал и цел на еден народ. Таа започнува како идеја на една генерација која сака да биде своја на своето и...

Заев испрати честитка за Денот за независноста на САД

Соединетите Американски Држави денеска го прославуваат 4 Јули, Денот на независноста, ден со кој се одбележуваат 245 години од усвојувањето на Декларацијата на независноста. По...

Американската амбасадорка на македонски го честиташе Велигден

Американската амбасадорка во Македонија, Кејт Брнз, упати честитка на македонски по повод Велигден, посакувајќи здравје, среќа и љубов за сите. https://twitter.com/USAmbNMacedonia/status/1388735003048046596

САД ѝ честитаа на Македонија за пристигнувањето на 24.000 дози од...

САД ѝ честита на Македонија за пристигнувањето на 24.000 дози од вакцината од „Астра зенека“. Оваа пратка, велат од УСАИД, е прва од неколкуте во...