Ознака: честитка

Пролетна честитка за „Колибри“ од учениците од прво Г одделение ...

Вие ни пишувате Здраво другарчиња! Ние сме ученици од прво Г одделение при ООУ „Јан Амос Коменски“ - Скопје. Деновиве направивме прва групна фотографија со сите...

Џафери: Рамазан Бајрам да донесе мир, хармонија и благосостојба за сите

Претседателот на Собранието Талат Џафери им го честиташе муслиманскиот празник Рамазан Бајрам на сите припадници на исламска вероисповед. Џафери во честитката порачува празникот да донесе...

Пендаровски: Заемното разбирање и почитта се столбовите на македонското општество

Претседателот Стево Пендаровски по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во земјава и до поглаварот на Исламската...

Реисот Шаќир Фетаи упати честитка по повод Фитр Бајрам

Празникот Рамазан Бајрам е триумф на доброто над злото, на духовноста над страста и емоциите, на моралот над неморалот, на искреноста над измамата, на...

На овој Велигден да помислиме на сите кои страдаат, порача Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, митрополит...

Џафери им го честита Велигден на православните верници

Претседателот на Собранието Талат Џафери од негово и од име на пратениците, им го честита на православните верници во земјава големиот христијански празник –...

Пендаровски му ја честиташе на Вучиќ изборната победа за претседател на...

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, прими честитка од претседателот Стево Пендаровски, за изборната победа и новиот претседателски мандат, јави дописникот на МИА од...

Путин му ја честиташе изборната победа на Вучиќ и изрази надеж...

Рускиот претседател Владимир Путин му честиташе на српскиот лидер Александар Вучиќ за неговиот реизбор и изрази надеж дека ќе се надгради нивното „стратешко партнерство...

Очекувам заедно да работиме на нов дијалог, му порача Петков на...

Бугарскиот премиер Кирил Петков му го честиташе изборот на неговиот македонски колега, Димитар Ковачевски, наведувајќи дека позицијата на Бугарија за македонската евроинтеграција останува конзистентна...

Политичарите го честитаа Божиќ, посакувајќи заедништво и здравје

Заев: Божиќ повикува да продолжиме да ги негуваме заедничките вредности Премиерот во оставка Зоран Заев упати честитка до архиепископот на Македонската Православна Црква – Охридска...