Ознака: честита

Пендаровски го честиташе Денот на независноста

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка до граѓаните по повод 8 Септември, Денот на независноста на Република Македонија. -Во 1991-та, во неизвесно време,...

Заев го честита Денот на Армијата

Со особена чест и задоволство го честитам денешниот празник, упатувајќи искрена благодарност за вашата континуирана посветеност, професионалност и несебичниот ангажман за заштита на територијалниот...

Трамп: Џонсон ќе биде одличен премиер

Претседателот на САД, Доналд Трамп, му го честита на Борис Џонсон изборот за нов премиер на Велика Британија. - Му честитам на Борис Џонсон за...