18.8 C
Skopje
13.6.2021 - 20:23

Ознака: Чествувања

Чествувања и подметнувања

Во име на европската иднина, европските вредности, па и какво-такво добрососедство, Македонија во последниве години проголта низа неправди, кои сериозно го загрозија нејзиниот идентитет....

Чествувања за Гоце Делчев, Пере Тошев и Јосип Броз–Тито во Прилеп

Делегација од oпштина Прилеп, предводена од градоначалникот Илија Јованоски и делегации од политички партии, денеска изутрината положија свежи цвеќиња пред спомен бистата на револуционерот...