Ознака: Челси

ФИФА истражува дали Челси правел недозволени зделки со млади играчи

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го истражува работењето на премиерлигашот Челси на трансфер-пазарот и можните прекршувања на правилата во однос на повеќе од 100 странски...

Челси најактивен на трансфер-пазарот, другите се чуваат за налето

Од Челси си замина Мората, претходно и Фабрегас, а нови играчи се Пулишиќ веројатно и Игуаин Зимскиот преоден фудбалски рок влегува во завршната фаза (ќе...

Чех со нетрпение очекува да види што ќе му донесе животот...

Поминаа 20 години откако го потпишав првиот професионален договор и сметам дека е вистинското време за повлекување, вели Чех, кој освои 15 трофеи, од тоа...

Измама го одвела Абрамович во Челси наместо во Арсенал?

Рускиот милијардер Роман Абрамович требало да го купи Арсенал пред 16 години, а не Челси, информира „Сан“. Меѓутоа, бизнисменот бил измамен од швајцарски банкари....

Зимски преоден рок 2019 – Пулишиќ повлече нога!

Премиерлигашот Челси за трансферот на младиот напаѓач ѝ плати на Борусија Дортмунд 64 милиони евра Трансферот на Американецот Кристијан Пулишиќ (20), напаѓачот на германската Борусија...

Ливерпул без пораз на лидерската позиција

Салах даде три гола, Милнер го одигра 500-от натпревар во Премиер-лигата против Борнмут, 4-0, а Манчестер сити загуби на гости од Челси, 0-2 „Ливерпул е...

Манчестер сити и Ливерпул газат, прв пораз на Челси

Бранителот на титулата, Манчестер сити, остана на врвот на табелата во англиската Премиер-лига, со 35 бода, по триумфот на гости над Вест Хем (0-4),...

Домашни лидери – Динамо, Шахтер, Ајакс, Манчестер с., Челси…

Само три прволигашки фудбалски тимови дозволиле помалку од два директни шута на нивните домашни првенствени натпревари сезонава, покажа анализата на Фудбалската опсерваторија на Интернационалниот...

Канте ќе стане најплатен фудбалер во историјата на Челси?

Челси е подготвен да го продолжи договорот со играчот од средниот ред, Н’Голо Канте, објави Скај спортс. Сегашниот договор на „сините“ со 27-годишниот Французин...

Мората се врати во форма со помош на психолог

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Челси, Алваро Мората, кој постигна четири гола во Премиер-лигата од почетокот на октомври, откри дека се вратил во форма...