Ознака: челик

Македонскиот челик ќе се стопи во војната помеѓу САД и ЕУ

Нашата челична индустрија нема позначајни количества во структурата на американскиот увоз на челик и на ниеден начин не придонесува за гневот на американската администрација,...

Османи: Заштитата на домашните производители на челик станува владин приоритет

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска во просториите на Секретаријатот за европски прашања, се сретна со претставници на бизнис асоцијациите и производителите...

„Арчелор митал“ ги повлекува средствата од Македонија и од уште пет...

Компанијата „Арчелор митал“ до Европската комисија(ЕК) поднела предлози за повлекување на средствата, со цел добивање конкурентна дозвола од ЕУ за купување на италијанската компанија...

Бошњаковски: Владата внимателно ја следи ситуацијата со увозот на челик во...

Владата внимателно ја следи состојбата со најавите за ограничен увоз на челик во САД и во Европската Унија и, во согласност со развојот на...

Извозот на челик под сериозна закана од мерките на ЕУ и...

Македонија да биде изземена од мерките на Европската Унија за ограничен увоз на челични производи, бидејќи не претставува закана за нивните пазари, ниту може...