13 C
Skopje
22.9.2018 - 2:15

Ознака: Челзи

Сари очекува Челзи уште да напредува

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, по победата над Борнмут (2:0) во четвртиот круг од Премиер лигата забележа дека играта на неговите избраници не е...

Абрамович го продава Челзи, клубот го демантира!

Англискиот фудбалски премиерлигаш Челзи, ги демантира информациите објавени во весникот „Сандеј тајмс“, дека рускиот милијардер Роман Абрамович, планира да го продаде лондонскиот клуб. Британскиот...

Челзи дематира дека клубот е на продажба

Фудбалскиот клуб Челзи ги демантираше информациите објавени во весникот „Сандеј тајмс“, дека рускиот милијардер Роман Абрамович планира да го продаде лондонскиот клуб. Британскиот весник објави...

Сари: Не знам дали Азар е подготвен за сите 90 минути

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, истакна дека белгискиот фудбалер Еден Азар останува во клубот, но дека поради исцрпеноста од неодамна завршеното Светско првенство во...

Куртоа го напушти Лондон поради семејството

Белгискиот голман Тибо Куртоа по седум години си замина од Челзи, а најголема причина за тоа е неговото семејство. - Ако неговото семејство беше во...

Челзи подготвен да плати рекордни 80 милиони евра за голманот Кепа...

Шпанскиот голман Кепа Аризабалага со евентуалниот трансфер во Челзи ќе стане најскапиот голман на сите времиња. Како што објави шпанскиот весник „Марка“, лондонскиот клуб се...

Челзи ги прекина преговорите со Реал откако не најде замена за...

Челзи ги прекина преговорите со Реал Мадрид за Тибо Куртоа. Според „Скај спортс“, „сините“ нема да се разделат со Белгиецот додека не најдат негов...

Конте со тужба за Челзи

Поранешниот тренер на Челзи, Антонио Конте, ќе поднесе тужба против лондонскиот клуб поради едностраната одлука при раскинувањето на договорот со него. Италијанскиот стручњак беше отпуштен...

Барселона го нуди Дембеле и милиони евра за Азар

Барселона планира многу интересен предлог, со што ќе се обиде да го надмине Реал Мадрид во битката за големата ѕвезда на Челзи - Еден...

Куртоа би можел да оди во Реал кога Челзи ќе му...

Челзи и Реал Мадрид постигнале договор за трансферот на Тибо Куртоа, но договорот ќе стапи во сила кога лондонскиот клуб ќе обезбеди заменик на...