5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 21:05

Ознака: чекање

Илјадници луѓе чекаат за влез во Србија пред да стапат на...

Километарски колони возила се забележани на граничните премини на влезот во Србија од Унгарија и Хрватска, а причина за тоа се новите мерки, односно...

Канзас сити по долго чекање е првак во американски фудбал

Канзас сити го совлада Сан Франциско со 31-20 во 54-от Супербоул на НФЛ (лига во американски фудбал) и го освои трофејот „Ломбарди“ по пауза...

Седуммина спортисти на листа на чекање за ЛОИ

Македонија во Токио ќе ја претставуваат борачот Нуров, кој обезбеди олимписка норма, потоа еден атлетичар и двајца пливачи, а уште седуммина спортисти од четири...

На Табанивце се чека до 90 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...

На „Богородица“ за излез од државата се чека до половина час

На граничниот премин „Богородица“, за излез од државата се чека од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги...

Возачите со саати чекаат ред за да наполнат гориво во Венецуела

Возачите во градовите ширум Венецуела со саати вчера чекаа во редовите за гориво, кое е се повеќе недостапно поради блокирањето на увозот и прекинот...

Камионџиите чекаат предолго на граничните премини

Најголем дел од времето што превозниците го поминуваат во чекање на граничните премини отпаѓа на процедурите за фитосанитарна и ветеринарна контрола, што ги задржува...

Чекањето го скратуваат само со приоритетни упати

Долги се редиците на чекање за прегледи и за оперативни зафати на скопските клиники. На одредени клиники се чека со недели, па и со...

Чекајќи го Коко

Во општеството (како и во природата), каде што сѐ настанува со причина и последица и секое нешто неизбежно води кон друго нешто, чекањето се...

Долги листите на чекање за упис во градинка

Во Македонија, веќе повеќе од една деценија, родителите се соочуваат со „потребата за фаќање врски“ и за запишување на децата во предучилишните воспитни установи Еден...