-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 9:00

Ознака: чекање

На Табановце за излез од државата се чека 40 минути

На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за излез од државата е околку 40 минути. На останатите гранични премини...

На Табановце за излез се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од...

На Табановце за излез од Македонија се чека половина час

На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за...

На ГП Табановце за излез се чека околу 30 минути

На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција, времето на чекање за излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска...

На Богородица за излез од државата се чека еден час

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради зголемена...

На граничниот премин Богородица се чека околу 40 минути

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од...

На Табановце за влез во државата се чека до еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце, за влез во државата се чека околу 45...

Триумф на Сосиедад по долго чекање

Во одложеното финале за 2020 година, Сосиедад го совлада Атлетик, кој на 18 април ќе игра и во финалето за сезонава, со Барселона. Сосиедад...

Во Србија продолжува вакцинацијата на лица од регионот, гужва пред Саемот...

На белградскиот Саем продолжува вакцинацијата на државјани од регионот, меѓу кои и од Македонија, а се вакцинираат и државјани на Србија кои имаат закажано...

На Табановце за излез од државата се чека 40 минути

На граничниот премин Табановце, кон Србија, поради зголемена фрекфенција на возила, за излез од државата се чека по 40-тина минути, информира АМСМ. Викендов во Србија...