29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 12:20

Ознака: чекаат

Редици луѓе од Македонија, БиХ и Црна Гора чекаат да се...

Колони луѓе има пред белградскиот саем, кои чекаат ред за да примат вакцина во Србија. Стари, млади, дојдени од Македонија, Босна и Херцеговина, Црна...

И сватовите чекаат вакцина

Угостителите велат дека за годинава сѐ уште нема ниту една закажана свадба, а последната свадба била во јануари минатата година. Организирањето ваков вид семејни...

ЈСП ги дезинфицира автобусите, приватните и таксистите чекаат одлуки

Превентивни мерки во јавниот превоз Дополнителната (вонредна) дезинфекција ќе се врши секојдневно, до добиените нови препораки од надлежните институции, кои ја следат состојбата со коронавирусот....

Граѓаните ги чекаат економските програми

Дојде мигот кога политичките партии треба да понудат вистинска и функционална економска програма, поточно програма или програми што ќе бидат поставени врз реално сработени...

Неподигнати чекаат над 38.000 лични карти

Недостигот од обрасци за изработка на пасоши и лични карти може, но не мора, да влијае на претстојните избори во државата, тврдат експертите. За...

Онур и Шехерезад чекаат бебе

Актерската двојка Берѓузар Корел и Халир Ергенч, кои на телевизиската публика ѝ останаа во сеќавање како Онур и Шехерезад од мегапопуларната турска сапуница „Илјада...

Планинските дестинации чекаат инвеститори

Најголемиот дел туроператори туристите за кои добиваат субвенции ги носат претежно во Охрид, бидејќи таму има сместувачки капацитети, додека во Маврово, за кое интересот...

И двојните државјанства чекаат попис?

Деновиве бугарскиот европратеник Андреј Ковачев посочи дека повеќе од 150.000 граѓани на Македонија имаат бугарско државјанство или се во процес за добивање такво државјанство,...