32.8 C
Skopje
2.8.2021 - 23:07

Ознака: чедоморство

Жртвата на силување судена двапати поради чедоморство дочека слобода

Контроверзното судење во Ел Салвадор го привлече вниманието на светот Жртвата на силување која се соочи со 40-годишна затворска казна откако роди мртвороденче е ослободена...