Ознака: чајџилница

Затворена чајџилница во Куманово, ќе биде поднесена кривична пријава

Полициски службеници синоќа при вршење контрола во чајџилница, затекнале дека објектот работи по дозволеното работно време и дека внатре има околу 20 лица. Објектот...

Затворена чајџилница во Гостивар, приведен сопственикот

Полицијата затекна 11 гости во чајџилница во Гостивар, после 21 часот. Сопственикот е приведен и против него ќе биде поднесена пријава за непостапување според...

Затворенa чајџилница полна со гости во Арачиново

На 08.01.2021 полициски службеници и единицата за интервентна полиција, во соработка со Државниот пазарен инспекторат во 21,20 часот извршиле контрола во чајџилница во селото...

Залутан куршум заврши во стомакот на арачиновец

Во чајџилница во Арачиново вчера бил повреден дваесет и тригодишен маж од залутан куршум. Повредениот е префрлен во Градската болница каде му е укажана...