Ознака: чачак

Тројца работници повредени во експлозијата во фабриката во Чачак

Тројца работници се полесно повредени, а еден е задржан на одделение за интензивна нега на лекување, по вчерашните низа експлозии во фабриката „Слобода“ во...

Нова експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак, наредена евакуација на населението

Дошло до силна експлозија во кругот на фабриката „Слобода“ во Чачак, а вечерва биле почувствувани и неколку послаби детонации, објави РТС. Тројца работници се полесно...

Нова експлозија во фабриката „Слобода“ во Чачак

Синоќа се случила уште една експлозија и пожар во фабриката за наменска индустрија „Слобода“ во Чачак, јавуваат медиумите во регионот. Според нивните извештаи утрово се...

Слушнавме рафални детонации и мислевме дека сѐ ќе експлодира

Сведоштва за експлозијата во фабриката „Слобода“ во Чачак Еден од работниците во фабриката за муниција „Слобода“ во Чачак изјави дека немало многумина присутни во ноќната...