14.8 C
Skopje
26.9.2021 - 9:29

Ознака: часовници

Уличните часовници – декор во просторот или потреба

Во моментов во Скопје се поставени 16 градски часовници на градските булевари. Градските власти велат дека часовниците редовно се сервисираат и одржуваат, а покрај...

Рачно се менуваат стрелки нa стотици часовници во Виндзор

И оваа есен стрелките на часовниците беа поместени, а вработените во замокот Виндзор имаат задача да го прават тоа на повеќе од 400 часовници. Британското...

Следниот викенд почнува зимското сметање на времето

Ноќта сабота кон недела (26-ти и 27-ми октомври) часовниците треба да се вратат за еден час наназад. Поточно, во 3 часот после полноќ, се...

Јапонците планираат за ЛОИ 2020 да ги поместат часовниците нанапред

Намерата е на спортистите, особено на маратонците, да им се овозможи да се натпреваруваат во поподносливи услови Јапонците летово имаат големи проблеми со високите температури...